Konsulting dostarczający rezultaty. Doświadczenie zapewniające sukces.
 •  

  Czym się zajmujemy

  Green Gate Consulting (GGC) jest międzynarodową firmą konsultingową specjalizującą się wspieraniem amerykańskich i europejskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne poprzez bezpośrednie inwestycje, bądź tworzenie strategicznych "joint ventures" czy spółek partnerskich na tych rynkach. Dzięki swojej strategicznej lokalizacji w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie oraz szerokim kontaktom, Green Gate Consulting oferuje amerykańskim i europejskicm firmom szukającym możliwości handlowych i inwestycyjnych najwyższej jakości usługi doradczo-bizesowe odpowiednio w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Naszą specjalizacją jest sektor środowiskowy, ale nie ograniczamy się wyłącznie do tego sektora i wspieramy w ekspansji na rynki zagraniczne także firmy z innych sektorów.

  Głównymi narzędziami pracy firmy są zarządzanie wiedzą i dzielenie się informacjami. Misją Green Gate Consulting jest pomoc amerykańskim i europejskim firmom w sprzedaży ich produktów oraz usług na rynkach zagranicznych i dzięki temu zwiększenie zakresu ich działalności. Celem Green Gate Consulting jest zwiększenie zysków naszych klientów i dodanie nowych rynków zbytu do ich działalności. Metodą realizacji tego celu są usługi eksportowe bezpośrednio przystosowane przez nas do indywidualnych potrzeb naszych klientów i odpowiednio ukieruknowujące amerykańskie i europejskie firmy na możliwości wejścia na nowe rynki zagraniczne.

  Naszym podejściem do klienta nie jest "jeden model, który pasuje wszystkim". Raczej dokładnie słuchamy naszych klientów i opisu trudności, które napotykają próbując wejść na rynki zagraniczne i dopiero wtedy, operując naszą wiedza w zakresie biznesu międzynarodowego, kreujemy odpowiednio dopasowane do poszczególnych przypadków strategie.

  czytaj więcej
   

  Skąd wziął się pomysł stworzenia GGC

  Pomysł kryjący się za powstaniem Green Gate Consulting ma swoje korzenie w rosnącym globalnym popycie na produkty oraz usługi związane z ochroną i konserwacją środowiska. Wraz ze światowym rynkiem technologii środowiskowych mogącym osiągnąć dochody dochodzące nawet do 900 bilionów dolarów do roku 2020, amerykańskie i europejskie firmy środowiskowe szukają nowych możliwości i nowych rynków zbytu dla swoich produktów i usług. Podczas, gdy rynek amerykański jest największym i najbardziej rozwiniętym rynkiem “zielonych” technologii, inne rynki zagraniczne, szczególnie rynki krajów rozwijających się, również rozwijają się w bardzo szybkim tempie, oferując atrakcyjne możliwości eksportowe dla zarówno amerykańskich, jak i europejskich firm.

  Kraje takie jak Polska, Bułgaria czy Rumunia (jedne z ostatnich krajów, ktore przystąpiły do Unii Europejskiej), jak również inne sąsiednie rynki, takie jak Turcja, Ukraina czy Azja Centralna, nie widnieją na priorytetowej liście eksportowej amerykańskich "zielonych" technologii, a przecież reprezentują one obecnie niezaspokojone potrzeby środowiskowe. Większość z tych krajów, żeby kwalifikować się do otrzymywania subsydiów oferowanych przez Unię Europejską, musi przestrzegać unijnych standardów środowiskowych. Oznacza to, że kraje te musza zaopatrzyć się w odpowiednie technologie środowiskowe, które często trudno jest zakupić w Europie. Tu właśnie otwiera się nieograniczone pole możliwości dla amerykańskich eksporterów “zielonych” technologii i usług.

  Z drugiej strony, innowacyjne europejskie firmy reprezentujące technologie środowiskowe również nieustannie poszukują nowych rynków zbytu dla swoich produktów, włączając rynek amerykański. Tu pojawia się właśnie miejsce dla Green Gate Consulting i usług, które nasza firma oferuje. Nasza misją jest pomoc zarówno europejskim jak i amerykańskim eksporterom technologii środowiskowych w wejściu i zaistnieniu na rynkach zagranicznych.

  czytaj więcej

  Aktualności:

  25/06/2019 - GGC towarzyszy jednemu ze swoich klientów podczas wyjazdu studyjnego do Richmond w stanie Wirginia oraz Nashville w stanie Tennessee

  W połowie czerwca 2019 roku Prezes Green Gate Consulting, Agnieszka Pawelkowska, towarzyszyła klientowi firmy w pięciodniowej podróży studyjnej do Richmond w stanie Wirginia oraz Nashville w stanie Tennessee. Celem tej podróży była wizytacja obiektów budowlanych, spotkania z firmami budowlanymi oraz zainicjowanie dyskusji na temat współpracy z potencjalnym przyszłym dostawcą materiałów i uzyskanie technicznej wiedzy na temat jego produktów.

  Podróż ta pomogła klientowi GGC w zweryfikowaniu strategii wejścia na rynek amerykański oraz w lepszym zrozumieniu amerykańskiego sektora budowlanego. GGC będzie kontynuować działania mające na celu wsparcie procesu ekspansji swojego klienta na rynek amerykański, a także rozwijanie kontaktów handlowych na tym rynku.

    

  czytaj więcej  01/06/2019 - Misja handlowa z przedstawicielami stanu Wirginia do Polski

  Dnia 14 maja 2019 roku Prezes Green Gate Consulting, Agnieszka Pawelkowska, rozpoczęła dwutygodniową misję handlową do Polski z przedstawicielami Greater Richmond Partnership (GRP) - organizacji rozwoju gospodarczego Wirginii. Głównym celem misji handlowej było zaprezentowanie polskim firmom obszaru centralnej Wirginii w kontekście zwiększenia polskich inwestycji do tego regionu.

  Green Gate Consulting wcześniej wybrała siedemnaście polskich firm gotowych zainwestować na rynku amerykańskim i zorganizowała indywidualne spotkania przedstawicieli GRP z tymi firmami. Spotkania odbyły się w ośmiu miastach Polski: Warszawie, Narwi, Łodzi, Zduńskiej Woli, Poznaniu, Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu.

  Oprócz indywidualnych spotkań z polskimi firmami, przedstawiciele GRP uczestniczyli również w dorocznej imprezie o nazwie American Day, która odbyła się w Katowicach. Wydarzenie to było doskonałą okazją do zaprezentowania szerszej publiczności regionu środkowej Wirginii oraz miasta Richmond. Prezentacja została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność, a po jej zakończeniu GRP odpowiedziała na liczne indywidualne pytania polskich przedsiębiorców.

  Przedstawiciele stanu Wirginia uznali misję handlową do Polski za interesującą i owocną. Nawiązali oni wiele cennych kontaktów, które planują rozwijać. GGC jest niezmiernie dumna ze zorganizowanej misji, która zakończyła się sukcesem. Czekamy na dalsze możliwości współpracy ze stanem Wirginia.

    

  czytaj więcej  01/05/2019 - Szkolenie techniczne w Zduńskiej Woli

  W dniu 12 kwietnia 2019 roku Prezes Green Gate Consulting, Agnieszka Pawelkowska, wzięła udział w szkoleniu technicznym w siedzibie jednego z naszych klientów w Zduńskiej Woli.

  Celem szkolenia było szczegółowe zapoznanie się z ofertą znaczącego polskiego producenta, który w najbliższej przyszłości planuje otwarcie fabryki produkcyjnej w USA. Podczas wizyty Agnieszka poinformowała polską firmę o dotychczasowych postępach związanych z jej ekspansją na rynek amerykański oraz doradziła kierunek działań w kolejnych etapach rozwoju.    

  Była to interesująca i produktywna wizyta, która potwierdziła wysokie możliwości produkcyjne polskiej firmy i jej silną pozycję rynkową. GGC będzie kontynuowała współpracę z polską firmą, aby zapewnić płynne rozpoczęcie jej działalności produkcyjnej na rynku amerykańskim.

  czytaj więcej
  Kliknij tutaj po Aktualności z Archiwum


  Czy czytałeś?

  Publikacje Agnieszki Pawełkowskiej na temat międzynarodowych możliwości biznesowych

  “Alternatywne kierunki eksportu: Jeśli nie Rosja, to co?” Agnieszka Pawelkowska, Prezes Green Gate Consulting, 07/10/2014

  Zwyczaje i praktyki biznesowe w USA, 30/07/2014

  Najczęściej spotykane przez firmy europejskie bariery handlowe związane z wejściem na rynek amerykański, 30/06/2014

  Praktyczne metody wejścia i zaistnienia na rynku amerykańskim, 30/05/2014  Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  

  Akceptuję

  Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  

  Akceptuję